Hakkımda

kembayatKısaca Ben

Gerek babamın mesleği (TV Tamircisi) gerekse merakımdan çocukluğumdan bu güne teknolojik bilumum şeylere merakım vardır.  Sanırım muhtar çağırana kadar da bu merak devam edecek. 2000 yılından bu yana profesyonel olarak Delphi ile masaüstü uygulamalar geliştirmekteyim. Hızlı öğrenebilen, Analitik ve Yaratıcı düşünebilen bir kişiliğe sahibim.

Kullanığım Programlama Teknolojileri
Delphi ile Mssql, Firebird, Mysql, Sqllite v.b. veritabanları ile aram çok iyidir. yapamayacaklarım çok uç noktalardadır onuda çözmem için internet yeter bana. Diğer bir çok dili edit edebilirim. Tasarımı hiç beceremem.
Kullanıdığım İşletim Sistemleri
Windows un bilimum türevlerini kurmuşluğum, kullanmışlığım vardır 2012 sonrası biraz işim gereği biraz gerilesemde işi çözmek çok vaktimi almaz.
Birçok lunix / unix turevini  gerek iş gerek meraktan amatörün bir tık üstü kullandım. FreeBSd nin hastasıyım ama hiç vaktim olmuyor.
Network Bilgim
Lan da çok iddalıyımdır. Wan bilgim gayet iyidir Mikrotik, Pfsense gibi Router cihazları orta ölçekli bir kobinin işleri çözecek kadar yeterli bilgim vardır. piyasada satılan satılmış bir çok ağ ürünü kullanmışlığım vardır.
Elektronik Bilgim
5-6 senedir unuttum desem yeridir fakat işim gereği bir çok cihazın onarımı yapabilirim bga cihazı gerektiren işler hariç evimde pek te küçümsenmeyecek bir atöyleye  sahibim.
Muhasebe Bilgim
Bir muhasebeci değilim, fakat bir çok ticari yazılım kullandım ve eğitimini aldım yada kullanarak öğrendim. Bir Muhasbecinin ne istediğini anlar ve yaparım.
Diğerleri
Barkod Sistemleri, Nas Cihazlar, Plastik Kartlar, Wndows Mobile Tabanlı El Terminalleri gibi bir çok ürün hakkında bilgi sahibiyim.

Son olarak ben bir teknisyenim her işin bir uzmanı vardır. üstseviye bir kullanıcısı vardır. Çalıştığım, yaptığım işlerde mutlaka sıfır hatayı yakalamaya çalışırım. nadir de olsa çuvalladığım işlerde yok değil hani ama çalıştığım bir çok firma veya kişi ile her zaman uzun soluklu çalışmışımdır. Frelancer olarak bir çok iş yaptım ve yapmaya devam ediyorum.

Bir işi; bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar..

Kemal BAYAT
12.09.2014

6 Replies to “Hakkımda”

  1. sayfanızı tesadüfen, GO3 te hazırladığım rapor için bir şeyler ararken ziyaret etmiş bulundum, sade ve cömert ce hazırlanmış…
    özellikle querylerinizi paylaşmanız takdire şayan..

    başarılarınızın devamını diliyorum..
    Gaziantep ten selamlar sevgiler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.